Nyuddannet DGNB konsulent hos Stokvad

Efter en veloverstået eksamen kan Jonathan Schougaard Kansy kalde sig DGNB konsulent og er sammen med tegnestuens øvrige medarbejdere klar til at styrke de bæredygtige tiltag yderligere i Stokvads projekter.

Vi arbejder målrettet med konstant at udvikle vores bæredygtige profil og ikke mindst efterkomme vores bygherrers og samarbejdspartneres stigende efterspørgsel på DGNB-certificering og ingeniørfaglig rådgivning om bæredygtighed.

Jonathans uddannelse som DGNB konsulent er endnu et led i vores udvikling, der også indebærer medlemskab af Green Building Council og et systematisk arbejde med at implementere FN’s 17 Verdensmål i vores hverdag på tegnestuerne og i vores byggeprojekter.

Udover nu at være DGNB konsulent er Jonathan ligeledes konsulent i svanemærket byggeri.

Vi ønsker Jonathan et stort tillykke med bestået eksamen og glæder os til at kunne arbejde endnu mere ambitiøst med bæredygtighed.